NAJLEPSZE PROFILE

SZUKAJ PROFILU

Szukam
Wiek pomiędzy
a
Położenie :
Miasto
Województwo
Wybierz kraj

UŻYTKOWNICY ONLINE

0 użytkowników i 123 gości online
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
ImageDzisiaj, tj. 7 lutego 2008 o godz. 19.00, w krakowskiej galerii ZPAF i S-ka otwarcie wystawy Karola Radziszewskiego i Kuby Dąbrowskiego - rówieśników z Białegostoku, mieszkających i tworzących w Warszawie. Białystok, przełom lat 80. i 90. Chłopackie fascynacje Kuby Dąbrowskiego utrwalone na klatkach filmu i genderowe mistyfikacje Karola Radziszewskiego zawarte w dziecięcych zeszytach. Jakim sposobem tych dwóch zostało kolegami, skoro u jednego rządzą Bullsi i szkolne bójki, a u drugiego projekty sukni Barbie i piesko-syrenki przebrane za królewny?

 

 

Image 

 

Kuba Dąbrowski (ur. 1980 w Białymstoku). Skończył socjologię na UJ i fotografię w ITF w Opawie w Czechach. Pracuje jako fotoedytor i fotograf w tygodniku „Przekrój". Jako wolny strzelec współpracuje między innymi z „Vivą", „Machiną", „Exklusivem" i „Die Zeit". Oprócz działalności zarobkowej Kuba zajmuje się realizowaniem autorskich projektów, które od czasu do czasu można oglądać w galeriach. Miał indywidualne wystawy w ramach festiwali fotografii w Krakowie i w Łodzi, ponadto solowo wystawiał między innymi w Białymstoku, Berlinie, Budapeszcie i Tokio. Gra na perkusji w zespole Kapiszony.

www.kubadabrowski.com
www.accidentswillhappen.blogspot.comImage 

 

Karol Radziszewski (ur. 1980 w Białymstoku) Mieszka i pracuje w Warszawie. Malarz, performer, publicysta. Autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Pomysłodawca i współtwórca Latającej galerii szu szu (www.szuszu.art.pl). Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu DIK Fagazine (www.dikfagazine.com). Stypendysta Ministra Kultury (2002, 2006). Laureat głównej nagrody III edycji konkursu Samsung Art Master oraz nagrody Fundacji im. Marcina Kołodyńskiego (2006). Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (m.in. Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, CSW Zamek Ujazdowski, CSW Łaźnia) i za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Szwajcaria, Izrael, Meksyk, Rumunia, USA).

www.karolradziszewski.com

 

Otwarcie: 07.02.2008, godz. 19.00
Galeria ZPAF i S-ka
ul. Św. Tomasza 24, Kraków

Wystawa otwarta do 3 marca 2008. 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

STATYSTYKI

Statystyki
Osoby : 8542
Grupy : 57
Dyskusje : 0
Albumy : 83
Zdjęcia : 631
Filmy : 7
Komunikaty : 1
Aktywność : 1072
Komentarze : 6
Wydarzenia : 49